Tom Gerstel

Ultracyklomaratonec

Ahoj,

jmenuji se Tom Gerstel, je mi 44 let, mám dva syny a bydlím v krásném Horním Rakousku. Odjakživa jsem byl nadšený do závodní cyklistiky a před mnoha lety jsem začal jezdit na kole i sám.

Na konci roku 2015 jsem se rozhodl zabývat závodní cyklistikou intenzivněji, konkrétněji pak závody na dlouhé tratě. Z toho důvodu jsem kontaktoval Gerharta Gulewitze, známého rakouského ultramaratonského cyklistu. Na začátku roku 2016 jsem začal trénovat podle plánu, který mi Gerhart sestavil. Díky této spolupráci se mi naskytla i možnost stát se součástí Gerhartova týmu a vyprovodit ho a podpořit na závodě Race Across America. Tato zkušenost jakožto člena doprovodného týdnu (navigátor Pacecar) mi pomohla lépe se seznámit s touto cyklistickou disciplínou. Tato zkušenost mi v pozitivním slova smyslu pomohla během mého vlastního závodu v srpnu 2016, kdy jsem se na soutěži Race Around Austria (560km/6500m převýšení) umístil na 8. místě.

Mým tréninkovým cílem pro rok 2017 je dokončit závod Race Around Austria 2.200km s 30.000m převýšením. Na tento závod se připravuji pod vedením Gerharta, který se mezitím stal mým dobrým přítelem.

Why do I use MANA?